Kampprogram Sendeporgram TV-program EM 2020

Fra den 12. juni og en måned fremover er det fotballfest over hele Europa når EM sparkes i gang. Fram til 12. juli skal det spilles hele 51 kamper, og her gir vi deg hele sendeplanen til mesterskapet.

Vi har enda ikke oversikt over alle deltakerne i mesterskapet, og det gjenstår enda å se om Norge klarer å kvalifisere seg. Men vi vet hvilken gruppe Norge eventuelt havner i, og dermed kan vi allerede nå fastslå hvor og når Norge skal spille sine kamper om vi kvalifiserer oss.

Norges eventuelle EM-kamper

Siden vertsnasjon Skottland er i samme playoff-sti som oss, er det allerede klart at Norge skal inn i gruppe D om vi kvalifiserer oss. Grunnen til det er at alle vertsnasjoner er garantert minst to hjemmekamper, og Glasgow er en av to vertsbyer i gruppe D. Ergo tar vi Skottlands plass her om vi kvalifiserer oss på bekostning av dem. De to andre nasjonene i det som blir Norges gruppe om vi kvalifiserer oss er Tsjekkia og Kroatia.

Dermed skal Norge spille gruppespillskamper på følgende datoer om vi deltar:

  • 15. juni - mot Tsjekkia
  • 19. juni - mot England
  • 23. juni - mot Kroatia

De to beste nasjonene går videre, i tillegg til de fire beste tredjeplassene. Dato og sted i åttendedelsfinalene avhenger av hvor man havner på tabellen.

Les mer utfyllende om gruppene i EM 2020 her.

EM i fotball 2020 – Kampprogram:

Sendeskjemaet for EM er ikke klart før de resterende fire nasjonene er klare i slutten av mars 2020. Men allerede nå er spilledatoene, stadionene og når vertsnasjonene skal spille klart.

Så allerede nå får man et godt overblikk over hvordan neste års mesterskap kommer til å bli seende ut. Vi vet nå at Italia starter festen hjemme på Stadio Olimpico, men vi vet enda ikke motstanderen til italienerne.

Tidspunkt Kamp Gruppe/Runde By TV
12. juni        
21:00 Tyrkia - Italia Gruppe A Roma Kommer
13. juni        
15:00 Wales - Sveits Gruppe A Baku Kommer
18:00 Danmark - Finland Gruppe B København Kommer
21:00 Belgia - Russland Gruppe B St. Petersburg Kommer
14. juni        
15:00 England - Kroatia Gruppe C London Kommer
18:00 Østerrike - Ukjent Gruppe C Bucuresti Kommer
21:00 Nederland - Ukraina Gruppe D Amsterdam Kommer
15. juni        
15:00 Ukjent - Tsjekkia Gruppe D Glasgow Kommer
18:00 Polen - Ukjent Gruppe E Dublin Kommer
21:00 Spania - Sverige Gruppe E Bilbao Kommer
16. juni        
18:00 Ukjent - Portugal Gruppe F Budapest Kommer
21:00 Frankrike - Tyskland Gruppe F München Kommer
17. juni        
15:00 Finland - Russland Gruppe B St. Petersburg Kommer
18:00 Tyrkia - Wales Gruppe A Baku Kommer
21:00 Italia - Sveits Gruppe B Roma Kommer
18. juni        
15:00 Ukraina - Ukjent Gruppe C Bucuresti Kommer
18:00 Danmark - Belgia Gruppe B København Kommer
21:00 Nederland - Østerrike Gruppe C Amsterdam Kommer
19. juni      
15:00 Sverige - Ukjent Gruppe E Dublin Kommer
18:00 Kroatia - Tsjekkia Gruppe D Glasgow Kommer
21:00 England - Ukjent Gruppe D London Kommer
20. juni        
15:00 Ukjent - Frankrike Gruppe F Budapest Kommer
18:00 Portugal - Tyskland Gruppe F München Kommer
21:00 Spania - Polen Gruppe E Bilbao Kommer
21. juni        
18:00 Italia - Wales Gruppe A Roma Kommer
18:00 Sveits - Tyrkia Gruppe A Baku Kommer
22. juni        
18:00 Ukjent - Nederland Gruppe C Amsterdam Kommer
18:00 Ukraina - Østerrike Gruppe C Bucuresti Kommer
21:00 Danmark - Russland Gruppe B København Kommer
21:00 Finland - Belgia  Gruppe B St. Petersburg Kommer
23. juni        
21:00 Tsjekkia - England Gruppe D London Kommer
21:00 Kroatia - Ukjent Gruppe D Glasgow Kommer
24. juni        
18:00 Ukjent - Spania Gruppe E Bilbao Kommer
18:00 Sverige - Polen Gruppe E Dublin Kommer
21:00 Tyskland - Ukjent Gruppe F München Kommer
21:00 Portugal - Frankrike Gruppe F Budapest Kommer
27. juni        
18:00 Gruppevinner A - Gruppetoer C 1/8-finale London Kommer
21:00 Gruppetoer A - Gruppetoer B 1/8-finale Amsterdam Kommer
28. juni        
18:00 Gruppevinner B - Gruppetreer A/D/E/F 1/8-finale Bilbao Kommer
21:00 Gruppevinner C - Gruppetreer D/E/F 1/8-finale Budapest Kommer
29. juni        
18:00 Gruppevinner F - Gruppetreer A/B/C 1/8-finale Bucuresti Kommer
21:00 Gruppetoer D - Gruppetoer E 1/8-finale København Kommer
30. juni        
18:00 Gruppevinner E - Gruppetreer A/B/C/D 1/8-finale Glasgow Kommer
21:00 Gruppevinner D - Gruppetoer F 1/8-finale Dublin Kommer
3. juli        
18:00 Vinner Kamp 41 - Vinner Kamp 42 Kvartfinale 1 St. Petersburg Kommer
21:00 Vinner Kamp 39 - Vinner Kamp 37 Kvartfinale 2 München Kommer
4. juli        
18:00 Vinner Kamp 40 - Vinner Kamp 38 Kvartfinale 3 Baku Kommer
21:00 Vinner Kamp 43 - Vinner Kamp 44 Kvartfinale 4 Roma Kommer
7. juli        
21:00 Vinner Kvart 1 - Vinner Kvart 2 Semifinale 1 London Kommer
8. juli        
21:00 Vinner Kvart 3 - Vinner Kvart 4 Semifinale 2 London Kommer
12. juli        
21:00 Vinner Semi 1 - Vinner Semi 2 EM-Finalen London Kommer

Når vi nærmer oss EM-sluttspillet, vil du finne mer utfyllende informasjon om hver enkel kamp i programmet.

Les også:
Topp 10: Historiens dyreste fotballspillere.

100% opp til 500 NOK

1. Casino Winner

100% opp til 1000 NOK

2. Guts

100% opp til 1000 NOK

3. Rizk

200% opp til 1000 NOK

4. Unibet

500% opp til 500 NOK

5. ComeOn

100% opp til 1000 NOK

6. Betway

Sponset innhold | Regler og vilkår gjelder | 18+ | Bonus kun for nye kunder