Tirsdag 19. desember ble det klart hvordan sesongen 2018 blir spilt i 2018, og Hvilken kamper som blir sendt på tv. Se hvem ditt lag møter i første runde, 16. mai og siste runde av Eliteserien i fotball.

De nyopprykkede starter hjemme

Vi finner flere spennende oppgjør allerede i den første spillerunden i starten av mars. Blant annet så tar bronsevinnerne fra 2017 Sarpsborg 08 imot gullvinner Rosenborg på Sarpsborg stadion, mens Brann tar turen til Ranheim, som for første gang spiller i Eliteserien.

Bodø/Glimt, som er det andre nyopprykkede laget, får også starte sesongen med hjemmekamp. De tar imot regjerende cupmester Lillestrøm på Aspmyra stadion.

Klassiker på 16. mai

16. mai er norsk fotballs store festdag, og også denne sesongen får de tradisjonelle klubbene Brann, Rosenborg og Vålerenga hjemmekamp dagen før dagen.

Haugesund gjester Brann stadion til et skikkelig vestlandsderby mens Vålerenga tar imot Stabæk i kampen mellom Oslo vest og Oslo øst. Og på Lerkendal får vi en av norsk fotballs største klassikere når Lillestrøm møter Rosenborg på bortebane.

Se listen over de ti best betalte fotballspillerne i 2018.

Kan bli medaljekamp siste serierunde

Også i den siste serierunden er det duket for spennende oppgjør, og kamper som potensielt kan være kamp om både medaljer og plass i Europa når Brann tar imot Odd på hjemmebane. Brann og Odd er to av lagene som også neste år er forventet å være med å kjempe i toppen av Eliteserien.

Og mens de fikk lov å starte hjemme må de to opprykkslagene avslutte sesongen på bortebane når Bodø/Glimt tar turen til storebror Rosenborg mens Ranheim skal til hovedstaden og møte Vålerenga på Itility Stadion.

Her gir vi deg tips om hvordan du best live streamer fotball i Norge.

Hele oppsettet for Eliteserien 2018:

 

Runde 1

   

Tidspunkt

Kanal

Ranheim

-

Brann

Lørdag 10. mars klokken 18.00

ESN

Bodø/Glimt

-

Lillestrøm

Søndag 11. mars klokken 15.30

Play

Molde

-

Sandefjord

Søndag 11. mars klokken 18.00

Play

Odd

-

Haugesund

Søndag 11. mars klokken 18.00

Play

Start

-

Tromsø

Søndag 11. mars klokken 18.00

Play

Strømsgodset

-

Stabæk

Søndag 11. mars klokken 18.00

ESN

Sarpsborg 08

-

Rosenborg

Søndag 11. mars klokken 20.00

ESN

Kristiansund

-

Vålerenga

Mandag 12. mars klokken 19.00

MAX

Runde 2

   

Tidspunkt

Kanal

Lillestrøm

-

Sarpsborg 08

Lørdag 17. mars klokken 15.30

MAX

Rosenborg

-

Kristiansund

Lørdag 17. mars klokken 18.00

ESN

Haugesund

-

Molde

Søndag 18. mars klokken 18.00

Play

Brann

-

Bodø/Glimt

Søndag 18. mars klokken 18.00

ESN

Sandefjord

-

Ranheim

Søndag 18. mars klokken 18.00

Play

Stabæk

-

Start

Søndag 18. mars klokken 18.00

Play

Tromsø

-

Strømsgodset

Søndag 18. mars klokken 18.00

Play

Vålerenga

-

Odd

Søndag 18. mars klokken 20.00

ESN

         

Runde 3

   

Tidspunkt

Kanal

Bodø/Glimt

-

Haugesund

Mandag 2. april klokken 18.00

Play

Kristiansund

-

Lillestrøm

Mandag 2. april klokken 18.00

Play

Start

-

Sandefjord

Mandag 2. april klokken 18.00

Play

Strømsgodset

-

Brann

Mandag 2. april klokken 18.00

Max

Ranheim

-

Stabæk

Mandag 2. april klokken 18.00

Play

Sarpsborg 08

-

Vålerenga

Mandag 2. april klokken 18.00

ESN

Molde

-

Tromsø

Mandag 2. april klokken 18.00

Play

Odd

-

Rosenborg

Mandag 2. april klokken 20.00

ESN

         

Runde 4

   

Tidspunkt

Kanal

Vålerenga

-

Strømsgodset

Lørdag 7. april klokken 18.00

ESN

Haugesund

-

Sarpsborg 08

Søndag 8. april klokken 18.00

Play

Tromsø

-

Ranheim

Søndag 8. april klokken 18.00

Play

Odd

-

Bodø/Glimt

Søndag 8. april klokken 18.00

Play

Brann

-

Kristiansund

Søndag 8. april klokken 18.00

ESN

Sandefjord

-

Stabæk

Søndag 8. april klokken 18.00

Play

Rosenborg

-

Molde

Søndag 8. april klokken 20.00

TVN

Lillestrøm

-

Start

Mandag 9. april klokken 19.00

MAX

         

Runde 5

   

Tidspunkt

Kanal

Start

-

Vålerenga

Lørdag 14. april klokken 18.00

ESN

Strømsgodset

-

Odd

Søndag 15. april klokken 18.00

Play

Ranheim

-

Haugesund

Søndag 15. april klokken 18.00

Play

Sandefjord

-

Kristiansund

Søndag 15. april klokken 18.00

Play

Molde

-

Lillestrøm

Søndag 15. april klokken 18.00

ESN

Stabæk

-

Tromsø

Søndag 15. april klokken 18.00

Play

Sarpsborg 08

-

Brann

Søndag 15. april klokken 20.00

ESN

Bodø/Glimt

-

Rosenborg

Mandag 16. april klokken 19.00

MAX

         

Runde 6

   

Tidspunkt

Kanal

Brann

-

Stabæk

Lørdag 21. april klokken 18.00

ESN

Haugesund

-

Strømsgodset

Søndag 22. april klokken 18.00

Play

Kristiansund

-

Bodø/Glimt

Søndag 22. april klokken 18.00

Play

Lillestrøm

-

Ranheim

Søndag 22. april klokken 18.00

Play

Rosenborg

-

Start

Søndag 22. april klokken 18.00

ESN

Tromsø

-

Sandefjord

Søndag 22. april klokken 18.00

Play

Vålerenga

-

Molde

Søndag 22. april klokken 20.00

ESN

Odd

-

Sarpsborg 08

Mandag 23. april klokken 19.00

MAX

         

Runde 7

   

Tidspunkt

Kanal

Ranheim

-

Vålerenga

Lørdag 28. april klokken 18.00

ESN

Molde

-

Odd

Søndag 29. april klokken 18.00

Player

Sandefjord

-

Brann

Søndag 29. april klokken 18.00

ESN

Sarpsborg 08

-

Bodø/Glimt

Søndag 29. april klokken 18.00

Player

Tromsø

-

Kristiansund

Søndag 29. april klokken 18.00

Player

Start

-

Haugesund

Søndag 29. april klokken 18.00

Player

Strømsgodset

-

Rosenborg

Søndag 29. april klokken 20.00

ESN

Stabæk

-

Lillestrøm

Mandag 30. april klokken 19.00

MAX

         

Runde 8

   

Tidspunkt

Kanal

Rosenborg

-

Ranheim

Lørdag 5. mai klokken 18.00

ESN

Vålerenga

-

Haugesund

Søndag 6. mai klokken 18.00

ESN

Kristiansund

-

Stabæk

Søndag 6. mai klokken 18.00

Player

Lillestrøm

-

Sandefjord

Søndag 6. mai klokken 18.00

Player

Odd

-

Start

Søndag 6. mai klokken 18.00

Player

Bodø/Glimt

-

Strømsgodset

Søndag 6. mai klokken 18.00

Player

Brann

-

Tromsø

Søndag 6. mai klokken 20.00

ESN

Sarpsborg 08

-

Molde

Mandag 7. mai klokken 19.00

MAX

         

Runde 9

   

Tidspunkt

Kanal

Sandefjord

-

Vålerenga

Lørdag 12. mai klokken 15.30

MAX

Start

-

Brann

Lørdag 12. mai klokken 18.00

ESN

Ranheim

-

Odd

Søndag 13. mai klokken 18.00

Play

Haugesund

-

Kristiansund

Søndag 13. mai klokken 18.00

Play

Molde

-

Bodø/Glimt

Søndag 13. mai klokken 18.00

Play

Tromsø

-

Lillestrøm

Søndag 13. mai klokken 18.00

Play

Strømsgodset

-

Sarpsborg 08

Søndag 13. mai klokken 18.00

ESN

Stabæk

-

Rosenborg

Søndag 13. mai klokken 20.00

ESN

         

Runde 10

   

Tidspunkt

Kanal

Bodø/Glimt

-

Tromsø

Onsdag 16. mai klokken 18.00

Play

Brann

-

Haugesund

Onsdag 16. mai klokken 18.00

Play

Kristiansund

-

Ranheim

Onsdag 16. mai klokken 18.00

Play

Molde

-

Strømsgodset

Onsdag 16. mai klokken 18.00

Play

Odd

-

Sandefjord

Onsdag 16. mai klokken 18.00

Play

Rosenborg

-

Lillestrøm

Onsdag 16. mai klokken 18.00

MAX

Sarpsborg 08

-

Start

Onsdag 16. mai klokken 18.00

Play

Vålerenga

-

Stabæk

Onsdag 16. mai klokken 18.00

Play

         

Runde 11

   

Tidspunkt

Kanal

Haugesund

-

Rosenborg

Mandag 21. mai klokken 18.00

ESN

Kristiansund

-

Strømsgodset

Mandag 21. mai klokken 18.00

Play

Tromsø

-

Vålerenga

Mandag 21. mai klokken 18.00

Play

Ranheim

-

Molde

Mandag 21. mai klokken 18.00

Play

Sandefjord

-

Sarpsborg 08

Mandag 21. mai klokken 18.00

Play

Stabæk

-

Odd

Mandag 21. mai klokken 18.00

Play

Start

-

Bodø/Glimt

Mandag 21. mai klokken 18.00

Play

Lillestrøm

-

Brann

Mandag 21. mai klokken 20.00

ESN

         

Runde 12

   

Tidspunkt

Kanal

Vålerenga

-

Lillestrøm

Lørdag 26. mai klokken 18.00

ESN

Strømsgodset

-

Sandefjord

Søndag 27. mai klokken 18.00

Play

Molde

-

Start

Søndag 27. mai klokken 18.00

ESN

Odd

-

Kristiansund

Søndag 27. mai klokken 18.00

Play

Bodø/Glimt

-

Ranheim

Søndag 27. mai klokken 18.00

Play

Haugesund

-

Tromsø

Søndag 27. mai klokken 18.00

Play

Rosenborg

-

Brann

Søndag 27. mai klokken 20.00

TVN

Sarpsborg 08

-

Stabæk

Mandag 28. mai klokken 19.00

MAX

         

Runde 13

   

Tidspunkt

Kanal

Kristiansund

-

Molde

Lørdag 9. juni klokken 18.00

ESN

Start

-

Strømsgodset

Søndag 10. juni klokken 18.00

Play

Lillestrøm

-

Odd

Søndag 10. juni klokken 18.00

ESN

Ranheim

-

Sarpsborg 08

Søndag 10. juni klokken 18.00

Play

Sandefjord

-

Haugesund

Søndag 10. juni klokken 18.00

Play

Stabæk

-

Bodø/Glimt

Søndag 10. juni klokken 18.00

Play

Brann

-

Vålerenga

Søndag 10. juni klokken 20.00

TVN

Tromsø

-

Rosenborg

Mandag 11. juni klokken 19.00

MAX

         

Runde 14

   

Tidspunkt

Kanal

Molde

-

Stabæk

Lørdag 23. juni klokken 18.00

ESN

Start

-

Kristiansund

Søndag 24. juni klokken 18.00

Play

Strømsgodset

-

Ranheim

Søndag 24. juni klokken 18.00

Play

Bodø/Glimt

-

Sandefjord

Søndag 24. juni klokken 18.00

Play

Haugesund

-

Lillestrøm

Søndag 24. juni klokken 18.00

Play

Sarpsborg 08

-

Tromsø

Søndag 24. juni klokken 18.00

ESN

Rosenborg

-

Vålerenga

Søndag 24. juni klokken 20.00

ESN

Odd

-

Brann

Mandag 25. juni klokken 19.00

MAX

         

Runde 15

   

Tidspunkt

Kanal

Vålerenga

-

Bodø/Glimt

Lørdag 30. juni klokken 18.00

ESN

Kristiansund

-

Sarpsborg 08

Søndag 1. juli klokken 18.00

Play

Tromsø

-

Odd

Søndag 1. juli klokken 18.00

Play

Ranheim

-

Start

Søndag 1. juli klokken 18.00

Play

Sandefjord

-

Rosenborg

Søndag 1. juli klokken 18.00

Play

Brann

-

Molde

Søndag 1. juli klokken 18.00

ESN

Stabæk

-

Haugesund

Søndag 1. juli klokken 20.00

ESN

Lillestrøm

-

Strømsgodset

Mandag 2. juli klokken 18.00

MAX

         

Runde 16

   

Tidspunkt

Kanal

Rosenborg

-

Tromsø

Lørdag 7. juli klokken 18.00

ESN

Haugesund

-

Sandefjord

Søndag 8. juli klokken 18.00

Play

Bodø/Glimt

-

Brann

Søndag 8. juli klokken 18.00

Play

Odd

-

Lillestrøm

Søndag 8. juli klokken 18.00

ESN

Start

-

Stabæk

Søndag 8. juli klokken 18.00

Play

Sarpsborg 08

-

Ranheim

Søndag 8. juli klokken 18.00

Play

Molde

-

Vålerenga

Søndag 8. juli klokken 20.00

ESN

Strømsgodset

-

Kristiansund

Mandag 9. juli klokken 19.00

MAX

         

Runde 17 (4. - 6. august)

       

Brann

-

Start

   

Kristiansund

-

Odd

   

Lillestrøm

-

Molde

   

Ranheim

-

Rosenborg

   

Stabæk

-

Sarpsborg 08

   

Strømsgodset

-

Bodø/Glimt

   

Tromsø

-

Haugesund

   

Vålerenga

-

Sandefjord

   
         
         

Runde 18 (11. - 13. august)

       

Bodø/Glimt

-

Kristiansund

   

Haugesund

-

Vålerenga

   

Molde

-

Brann

   

Odd

-

Strømsgodset

   

Rosenborg

-

Stabæk

   

Sandefjord

-

Tromsø

   

Sarpsborg 08

-

Lillestrøm

   

Start

-

Ranheim

   
         

Runde 19 (18. - 20. august)

       

Bodø/Glimt

-

Odd

   

Brann

-

Sarpsborg 08

   

Kristiansund

-

Rosenborg

   

Lillestrøm

-

Haugesund

   

Ranheim

-

Sandefjord

   

Stabæk

-

Molde

   

Strømsgodset

-

Start

   

Vålerenga

-

Tromsø

   
         

Runde 20 (25. - 27 august)

       

Haugesund

-

Stabæk

   

Molde

-

Ranheim

   

Rosenborg

-

Strømsgodset

   

Sandefjord

-

Lillestrøm

   

Sarpsborg 08

-

Kristiansund

   

Start

-

Odd

   

Tromsø

-

Bodø/Glimt

   

Vålerenga

-

Brann

   
         

Runde 21 (1. - 2. september)

       

Bodø/Glimt

-

Sarpsborg 08

   

Brann

-

Ranheim

   

Kristiansund

-

Start

   

Lillestrøm

-

Vålerenga

   

Odd

-

Molde

   

Rosenborg

-

Haugesund

   

Stabæk

-

Sandefjord

   

Strømsgodset

-

Tromsø

   
         

Runde 22 (15 - 17. september)

       

Haugesund

-

Brann

   

Molde

-

Kristiansund

   

Ranheim

-

Strømsgodset

   

Sandefjord

-

Bodø/Glimt

   

Sarpsborg 08

-

Odd

   

Start

-

Lillestrøm

   

Tromsø

-

Stabæk

   

Vålerenga

-

Rosenborg

   
         

Runde 23 (22. - 24.september)

       

Bodø/Glimt

-

Start

   

Brann

-

Sandefjord

   

Kristiansund

-

Haugesund

   

Lillestrøm

-

Tromsø

   

Odd

-

Vålerenga

   

Rosenborg

-

Sarpsborg 08

   

Stabæk

-

Ranheim

   

Strømsgodset

-

Molde

   
         

Runde 24 (29. september - 1. oktober)

       

Haugesund

-

Bodø/Glimt

   

Lillestrøm

-

Stabæk

   

Molde

-

Rosenborg

   

Ranheim

-

Kristiansund

   

Sandefjord

-

Odd

   

Sarpsborg 08

-

Strømsgodset

   

Tromsø

-

Brann

   

Vålerenga

-

Start

   
         

Runde 25 (6. - 7. oktober)

       

Bodø/Glimt

-

Molde

   

Brann

-

Lillestrøm

   

Kristiansund

-

Tromsø

   

Odd

-

Ranheim

   

Rosenborg

-

Sandefjord

   

Stabæk

-

Vålerenga

   

Start

-

Sarpsborg 08

   

Strømsgodset

-

Haugesund

   
         

Runde 26 (20. - 21. oktober)

       

Haugesund

-

Odd

   

Lillestrøm

-

Rosenborg

   

Molde

-

Sarpsborg 08

   

Ranheim

-

Bodø/Glimt

   

Sandefjord

-

Strømsgodset

   

Stabæk

-

Brann

   

Tromsø

-

Start

   

Vålerenga

-

Kristiansund

   
         

Runde 27 (27. - 29. oktober)

       

Bodø/Glimt

-

Stabæk

   

Brann

-

Rosenborg

   

Kristiansund

-

Sandefjord

   

Odd

-

Tromsø

   

Ranheim

-

Lillestrøm

   

Sarpsborg 08

-

Haugesund

   

Start

-

Molde

   

Strømsgodset

-

Vålerenga

   
         

Runde 28 (3. - 5. november)

       

Brann

-

Strømsgodset

   

Haugesund

-

Ranheim

   

Lillestrøm

-

Bodø/Glimt

   

Rosenborg

-

Odd

   

Sandefjord

-

Start

   

Stabæk

-

Kristiansund

   

Tromsø

-

Molde

   

Vålerenga

-

Sarpsborg 08

   
         

Runde 29 (11. november)

       

Bodø/Glimt

-

Vålerenga

   

Kristiansund

-

Brann

   

Molde

-

Haugesund

   

Odd

-

Stabæk

   

Ranheim

-

Tromsø

   

Sarpsborg

-

Sandefjord

   

Start

-

Rosenborg

   

Strømsgodset

-

Lillestrøm

   
         

Runde 30 (25. november)

       

Brann

-

Odd

   

Haugesund

-

Start

   

Lillestrøm

-

Kristiansund

   

Rosenborg

-

Bodø/Glimt

   

Sandefjord

-

Molde

   

Stabæk

-

Strømsgodset

   

Tromsø

-

Sarpsborg

   

Vålerenga

-

Ranheim

   

Forklaring Tv-kanaler:

ESN: Eurosport Norge
MAX: MAX Norge
Play: Eurosport Play (Nett-streamingtjeneste)

100% opp til 500 NOK

1. Casino Winner

100% opp til 1000 NOK

2. Guts

100% opp til 1000 NOK

3. Rizk

200% opp til 1000 NOK

4. Unibet

500% opp til 500 NOK

5. ComeOn

100% opp til 1000 NOK

6. Betway

Sponset innhold | Regler og vilkår gjelder | 18+ | Bonus kun for nye kunder