Terminliste for 2018-sesongen i Eliteserien i fotball

Tirsdag 19. desember ble det klart hvordan sesongen 2018 blir spilt i 2018, og Hvilken kamper som blir sendt på tv. Se hvem ditt lag møter i første runde, 16. mai og siste runde av Eliteserien i fotball.

Du finner hele oppsettet i bunnen av artikkelen.

De nyopprykkede starter hjemme

Vi finner flere spennende oppgjør allerede i den første spillerunden i starten av mars. Blant annet så tar bronsevinnerne fra 2017 Sarpsborg 08 imot gullvinner Rosenborg på Sarpsborg stadion, mens Brann tar turen til Ranheim, som for første gang spiller i Eliteserien.

Bodø/Glimt, som er det andre nyopprykkede laget, får også starte sesongen med hjemmekamp. De tar imot regjerende cupmester Lillestrøm på Aspmyra stadion.

Klassiker på 16. mai

16. mai er norsk fotballs store festdag, og også denne sesongen får de tradisjonelle klubbene Brann, Rosenborg og Vålerenga hjemmekamp dagen før dagen.

Haugesund gjester Brann stadion til et skikkelig vestlandsderby mens Vålerenga tar imot Stabæk i kampen mellom Oslo vest og Oslo øst. Og på Lerkendal får vi en av norsk fotballs største klassikere når Lillestrøm møter Rosenborg på bortebane.

Se listen over de ti best betalte fotballspillerne i 2018.

Kan bli medaljekamp siste serierunde

Også i den siste serierunden er det duket for spennende oppgjør, og kamper som potensielt kan være kamp om både medaljer og plass i Europa når Brann tar imot Odd på hjemmebane. Brann og Odd er to av lagene som også neste år er forventet å være med å kjempe i toppen av Eliteserien.

Og mens de fikk lov å starte hjemme må de to opprykkslagene avslutte sesongen på bortebane når Bodø/Glimt tar turen til storebror Rosenborg mens Ranheim skal til hovedstaden og møte Vålerenga på Itility Stadion.

Her gir vi deg tips om hvordan du best live streamer fotball i Norge.

Hele oppsettet for Eliteserien 2018:

Runde 1

Tidspunkt

Kanal

Ranheim

Brann

Lørdag 10. mars klokken 18.00

ESN

Bodø/Glimt

Lillestrøm

Søndag 11. mars klokken 15.30

Play

Molde

Sandefjord

Søndag 11. mars klokken 18.00

Play

Odd

Haugesund

Søndag 11. mars klokken 18.00

Play

Start

Tromsø

Søndag 11. mars klokken 18.00

Play

Strømsgodset

Stabæk

Søndag 11. mars klokken 18.00

ESN

Sarpsborg 08

Rosenborg

Søndag 11. mars klokken 20.00

ESN

Kristiansund

Vålerenga

Mandag 12. mars klokken 19.00

MAX

Runde 2

Tidspunkt

Kanal

Lillestrøm

Sarpsborg 08

Lørdag 17. mars klokken 15.30

MAX

Rosenborg

Kristiansund

Lørdag 17. mars klokken 18.00

ESN

Haugesund

Molde

Søndag 18. mars klokken 18.00

Play

Brann

Bodø/Glimt

Søndag 18. mars klokken 18.00

ESN

Sandefjord

Ranheim

Søndag 18. mars klokken 18.00

Play

Stabæk

Start

Søndag 18. mars klokken 18.00

Play

Tromsø

Strømsgodset

Søndag 18. mars klokken 18.00

Play

Vålerenga

Odd

Søndag 18. mars klokken 20.00

ESN

Runde 3

Tidspunkt

Kanal

Bodø/Glimt

Haugesund

Mandag 2. april klokken 18.00

Play

Kristiansund

Lillestrøm

Mandag 2. april klokken 18.00

Play

Start

Sandefjord

Mandag 2. april klokken 18.00

Play

Strømsgodset

Brann

Mandag 2. april klokken 18.00

Max

Ranheim

Stabæk

Mandag 2. april klokken 18.00

Play

Sarpsborg 08

Vålerenga

Mandag 2. april klokken 18.00

ESN

Molde

Tromsø

Mandag 2. april klokken 18.00

Play

Odd

Rosenborg

Mandag 2. april klokken 20.00

ESN

Runde 4

Tidspunkt

Kanal

Vålerenga

Strømsgodset

Lørdag 7. april klokken 18.00

ESN

Haugesund

Sarpsborg 08

Søndag 8. april klokken 18.00

Play

Tromsø

Ranheim

Søndag 8. april klokken 18.00

Play

Odd

Bodø/Glimt

Søndag 8. april klokken 18.00

Play

Brann

Kristiansund

Søndag 8. april klokken 18.00

ESN

Sandefjord

Stabæk

Søndag 8. april klokken 18.00

Play

Rosenborg

Molde

Søndag 8. april klokken 20.00

TVN

Lillestrøm

Start

Mandag 9. april klokken 19.00

MAX

Runde 5

Tidspunkt

Kanal

Start

Vålerenga

Lørdag 14. april klokken 18.00

ESN

Strømsgodset

Odd

Søndag 15. april klokken 18.00

Play

Ranheim

Haugesund

Søndag 15. april klokken 18.00

Play

Sandefjord

Kristiansund

Søndag 15. april klokken 18.00

Play

Molde

Lillestrøm

Søndag 15. april klokken 18.00

ESN

Stabæk

Tromsø

Søndag 15. april klokken 18.00

Play

Sarpsborg 08

Brann

Søndag 15. april klokken 20.00

ESN

Bodø/Glimt

Rosenborg

Mandag 16. april klokken 19.00

MAX

Runde 6

Tidspunkt

Kanal

Brann

Stabæk

Lørdag 21. april klokken 18.00

ESN

Haugesund

Strømsgodset

Søndag 22. april klokken 18.00

Play

Kristiansund

Bodø/Glimt

Søndag 22. april klokken 18.00

Play

Lillestrøm

Ranheim

Søndag 22. april klokken 18.00

Play

Rosenborg

Start

Søndag 22. april klokken 18.00

ESN

Tromsø

Sandefjord

Søndag 22. april klokken 18.00

Play

Vålerenga

Molde

Søndag 22. april klokken 20.00

ESN

Odd

Sarpsborg 08

Mandag 23. april klokken 19.00

MAX

Runde 7

Tidspunkt

Kanal

Ranheim

Vålerenga

Lørdag 28. april klokken 18.00

ESN

Molde

Odd

Søndag 29. april klokken 18.00

Player

Sandefjord

Brann

Søndag 29. april klokken 18.00

ESN

Sarpsborg 08

Bodø/Glimt

Søndag 29. april klokken 18.00

Player

Tromsø

Kristiansund

Søndag 29. april klokken 18.00

Player

Start

Haugesund

Søndag 29. april klokken 18.00

Player

Strømsgodset

Rosenborg

Søndag 29. april klokken 20.00

ESN

Stabæk

Lillestrøm

Mandag 30. april klokken 19.00

MAX

Runde 8

Tidspunkt

Kanal

Rosenborg

Ranheim

Lørdag 5. mai klokken 18.00

ESN

Vålerenga

Haugesund

Søndag 6. mai klokken 18.00

ESN

Kristiansund

Stabæk

Søndag 6. mai klokken 18.00

Player

Lillestrøm

Sandefjord

Søndag 6. mai klokken 18.00

Player

Odd

Start

Søndag 6. mai klokken 18.00

Player

Bodø/Glimt

Strømsgodset

Søndag 6. mai klokken 18.00

Player

Brann

Tromsø

Søndag 6. mai klokken 20.00

ESN

Sarpsborg 08

Molde

Mandag 7. mai klokken 19.00

MAX

Runde 9

Tidspunkt

Kanal

Sandefjord

Vålerenga

Lørdag 12. mai klokken 15.30

MAX

Start

Brann

Lørdag 12. mai klokken 18.00

ESN

Ranheim

Odd

Søndag 13. mai klokken 18.00

Play

Haugesund

Kristiansund

Søndag 13. mai klokken 18.00

Play

Molde

Bodø/Glimt

Søndag 13. mai klokken 18.00

Play

Tromsø

Lillestrøm

Søndag 13. mai klokken 18.00

Play

Strømsgodset

Sarpsborg 08

Søndag 13. mai klokken 18.00

ESN

Stabæk

Rosenborg

Søndag 13. mai klokken 20.00

ESN

Runde 10

Tidspunkt

Kanal

Bodø/Glimt

Tromsø

Onsdag 16. mai klokken 18.00

Play

Brann

Haugesund

Onsdag 16. mai klokken 18.00

Play

Kristiansund

Ranheim

Onsdag 16. mai klokken 18.00

Play

Molde

Strømsgodset

Onsdag 16. mai klokken 18.00

Play

Odd

Sandefjord

Onsdag 16. mai klokken 18.00

Play

Rosenborg

Lillestrøm

Onsdag 16. mai klokken 18.00

MAX

Sarpsborg 08

Start

Onsdag 16. mai klokken 18.00

Play

Vålerenga

Stabæk

Onsdag 16. mai klokken 18.00

Play

Runde 11

Tidspunkt

Kanal

Haugesund

Rosenborg

Mandag 21. mai klokken 18.00

ESN

Kristiansund

Strømsgodset

Mandag 21. mai klokken 18.00

Play

Tromsø

Vålerenga

Mandag 21. mai klokken 18.00

Play

Ranheim

Molde

Mandag 21. mai klokken 18.00

Play

Sandefjord

Sarpsborg 08

Mandag 21. mai klokken 18.00

Play

Stabæk

Odd

Mandag 21. mai klokken 18.00

Play

Start

Bodø/Glimt

Mandag 21. mai klokken 18.00

Play

Lillestrøm

Brann

Mandag 21. mai klokken 20.00

ESN

Runde 12

Tidspunkt

Kanal

Vålerenga

Lillestrøm

Lørdag 26. mai klokken 18.00

ESN

Strømsgodset

Sandefjord

Søndag 27. mai klokken 18.00

Play

Molde

Start

Søndag 27. mai klokken 18.00

ESN

Odd

Kristiansund

Søndag 27. mai klokken 18.00

Play

Bodø/Glimt

Ranheim

Søndag 27. mai klokken 18.00

Play

Haugesund

Tromsø

Søndag 27. mai klokken 18.00

Play

Rosenborg

Brann

Søndag 27. mai klokken 20.00

TVN

Sarpsborg 08

Stabæk

Mandag 28. mai klokken 19.00

MAX

Runde 13

Tidspunkt

Kanal

Kristiansund

Molde

Lørdag 9. juni klokken 18.00

ESN

Start

Strømsgodset

Søndag 10. juni klokken 18.00

Play

Lillestrøm

Odd

Søndag 10. juni klokken 18.00

ESN

Ranheim

Sarpsborg 08

Søndag 10. juni klokken 18.00

Play

Sandefjord

Haugesund

Søndag 10. juni klokken 18.00

Play

Stabæk

Bodø/Glimt

Søndag 10. juni klokken 18.00

Play

Brann

Vålerenga

Søndag 10. juni klokken 20.00

TVN

Tromsø

Rosenborg

Mandag 11. juni klokken 19.00

MAX

Runde 14

Tidspunkt

Kanal

Molde

Stabæk

Lørdag 23. juni klokken 18.00

ESN

Start

Kristiansund

Søndag 24. juni klokken 18.00

Play

Strømsgodset

Ranheim

Søndag 24. juni klokken 18.00

Play

Bodø/Glimt

Sandefjord

Søndag 24. juni klokken 18.00

Play

Haugesund

Lillestrøm

Søndag 24. juni klokken 18.00

Play

Sarpsborg 08

Tromsø

Søndag 24. juni klokken 18.00

ESN

Rosenborg

Vålerenga

Søndag 24. juni klokken 20.00

ESN

Odd

Brann

Mandag 25. juni klokken 19.00

MAX

Runde 15

Tidspunkt

Kanal

Vålerenga

Bodø/Glimt

Lørdag 30. juni klokken 18.00

ESN

Kristiansund

Sarpsborg 08

Søndag 1. juli klokken 18.00

Play

Tromsø

Odd

Søndag 1. juli klokken 18.00

Play

Ranheim

Start

Søndag 1. juli klokken 18.00

Play

Sandefjord

Rosenborg

Søndag 1. juli klokken 18.00

Play

Brann

Molde

Søndag 1. juli klokken 18.00

ESN

Stabæk

Haugesund

Søndag 1. juli klokken 20.00

ESN

Lillestrøm

Strømsgodset

Mandag 2. juli klokken 18.00

MAX

Runde 16

Tidspunkt

Kanal

Rosenborg

Tromsø

Lørdag 7. juli klokken 18.00

ESN

Haugesund

Sandefjord

Søndag 8. juli klokken 18.00

Play

Bodø/Glimt

Brann

Søndag 8. juli klokken 18.00

Play

Odd

Lillestrøm

Søndag 8. juli klokken 18.00

ESN

Start

Stabæk

Søndag 8. juli klokken 18.00

Play

Sarpsborg 08

Ranheim

Søndag 8. juli klokken 18.00

Play

Molde

Vålerenga

Søndag 8. juli klokken 20.00

ESN

Strømsgodset

Kristiansund

Mandag 9. juli klokken 19.00

MAX

Runde 17 (4. – 6. august)

Brann

Start

Kristiansund

Odd

Lillestrøm

Molde

Ranheim

Rosenborg

Stabæk

Sarpsborg 08

Strømsgodset

Bodø/Glimt

Tromsø

Haugesund

Vålerenga

Sandefjord

Runde 18 (11. – 13. august)

Bodø/Glimt

Kristiansund

Haugesund

Vålerenga

Molde

Brann

Odd

Strømsgodset

Rosenborg

Stabæk

Sandefjord

Tromsø

Sarpsborg 08

Lillestrøm

Start

Ranheim

Runde 19 (18. – 20. august)

Bodø/Glimt

Odd

Brann

Sarpsborg 08

Kristiansund

Rosenborg

Lillestrøm

Haugesund

Ranheim

Sandefjord

Stabæk

Molde

Strømsgodset

Start

Vålerenga

Tromsø

Runde 20 (25. – 27 august)

Haugesund

Stabæk

Molde

Ranheim

Rosenborg

Strømsgodset

Sandefjord

Lillestrøm

Sarpsborg 08

Kristiansund

Start

Odd

Tromsø

Bodø/Glimt

Vålerenga

Brann

Runde 21 (1. – 2. september)

Bodø/Glimt

Sarpsborg 08

Brann

Ranheim

Kristiansund

Start

Lillestrøm

Vålerenga

Odd

Molde

Rosenborg

Haugesund

Stabæk

Sandefjord

Strømsgodset

Tromsø

Runde 22 (15 – 17. september)

Haugesund

Brann

Molde

Kristiansund

Ranheim

Strømsgodset

Sandefjord

Bodø/Glimt

Sarpsborg 08

Odd

Start

Lillestrøm

Tromsø

Stabæk

Vålerenga

Rosenborg

Runde 23 (22. – 24.september)

Bodø/Glimt

Start

Brann

Sandefjord

Kristiansund

Haugesund

Lillestrøm

Tromsø

Odd

Vålerenga

Rosenborg

Sarpsborg 08

Stabæk

Ranheim

Strømsgodset

Molde

Runde 24 (29. september – 1. oktober)

Haugesund

Bodø/Glimt

Lillestrøm

Stabæk

Molde

Rosenborg

Ranheim

Kristiansund

Sandefjord

Odd

Sarpsborg 08

Strømsgodset

Tromsø

Brann

Vålerenga

Start

Runde 25 (6. – 7. oktober)

Bodø/Glimt

Molde

Brann

Lillestrøm

Kristiansund

Tromsø

Odd

Ranheim

Rosenborg

Sandefjord

Stabæk

Vålerenga

Start

Sarpsborg 08

Strømsgodset

Haugesund

Runde 26 (20. – 21. oktober)

Haugesund

Odd

Lillestrøm

Rosenborg

Molde

Sarpsborg 08

Ranheim

Bodø/Glimt

Sandefjord

Strømsgodset

Stabæk

Brann

Tromsø

Start

Vålerenga

Kristiansund

Runde 27 (27. – 29. oktober)

Bodø/Glimt

Stabæk

Brann

Rosenborg

Kristiansund

Sandefjord

Odd

Tromsø

Ranheim

Lillestrøm

Sarpsborg 08

Haugesund

Start

Molde

Strømsgodset

Vålerenga

Runde 28 (3. – 5. november)

Brann

Strømsgodset

Haugesund

Ranheim

Lillestrøm

Bodø/Glimt

Rosenborg

Odd

Sandefjord

Start

Stabæk

Kristiansund

Tromsø

Molde

Vålerenga

Sarpsborg 08

Runde 29 (11. november)

Bodø/Glimt

Vålerenga

Kristiansund

Brann

Molde

Haugesund

Odd

Stabæk

Ranheim

Tromsø

Sarpsborg

Sandefjord

Start

Rosenborg

Strømsgodset

Lillestrøm

Runde 30 (25. november)

Brann

Odd

Haugesund

Start

Lillestrøm

Kristiansund

Rosenborg

Bodø/Glimt

Sandefjord

Molde

Stabæk

Strømsgodset

Tromsø

Sarpsborg

Vålerenga

Ranheim

Forklaring Tv-kanaler:

ESN: Eurosport Norge
MAX: MAX Norge
Play: Eurosport Play (Nett-streamingtjeneste)